Pryskyřičná podlaha? Kombinace dechberoucího designu i praktických vlastností

//

Jednoduchý, avšak moderní a vysoce působivý design. Pryskyřicové podlahy se hodí všude tam, kde je třeba udělat dojem. Do interiérů kaváren, galerií, výstavních prostor, kanceláří, obchodů, showroomů a mnoho dalšího. Kromě jedinečného designu nabízí epoxidové podlahy i mnoho praktických vlastností, díky nimž jejich popularita strmě stoupá.

Velkou část lidí však dostane kouzlo pryskyřičných podlah natolik, že se rozhodnou ji dát i do svých domů, nejčastěji do chodeb, společenských prostor, kuchyní nebo obýváků. Pryskyřičné podlahy splňují i hygienické požadavky, takže je možné je použít i do prostor s vyššími nároky na čistotu.

Epoxidové podlahy můžete mít buď lité, ty můžete znát také pod pojmem samonivelační, nebo stěrkové. Jednou z největších výhod pryskyřičných podlah je ta, že jsou absolutně bezspárové. Pryskyřičné podlahy můžete mít v široké škále barevných odstínů, fantazii ohledně bytového designu se tak meze nekladou. Možné jsou také metalické odlesky, perleťové odstíny, a pokud chcete být opravdu jedineční, zkombinujte pryskyřičnou podlahu s plátkovým zlatem.

Proč podlahu z pryskyřice?

Ač se vám to na první pohled nezdá, neboť epoxidová podlaha může působit křehce (možná je to tím, že svým leskem připomíná sklo), podlahy z pryskyřice jsou ve skutečnosti velmi odolné. Vydrží zásah kyselinou, jsou oděruvzdorné, odolají i agresivnímu čisticímu prostředku.

Pryskyřičnou podlahou neprosákne voda, je pevná a vysoce rezistentní. Její výhody oceníte v kuchyni, obýváku i na veřejných místech, kde se po epoxidové podlaze projdou denně stovky lidí.

I když většinou se dává pryskyřičná podlaha s leskem, koneckonců, právě lesk je jedna z hlavních vlastností, proč se lidé pro epoxidovou podlahu rozhodnou, z pryskyřice můžete mít i matnou podlahu.

Pryskyřičné podlahy se hodí také pro podlahové topení, materiál má totiž výbornou tepelnou vodivost a hlavně dlouhou životnost. A co se týče údržby, s tím si hlavu nedělejte. Pryskyřičnou podlahu můžete umýt běžnými prostředky dostupnými v drogerii.

Na pryskyřicové podlaze je skvělé i to, že je odolná vůči UV záření a s léty nemění svůj odstín. Nevybledne a i po intenzivním denním používání vypadá při správné péči jako nová.

A jak vypadá aplikace pryskyřičné podlahy?

Než epoxidovou podlahu položíte, ujistěte se, že váš povrch je dokonale rovný a aplikaci nepřekáží prach.  Ideálním podkladem pro podlahu z pryskyřice je beton nebo cementový potěr. Na povrch se položí penetrační pryskyřice, kterou je potřeba nechat působit až jeden den. Pak se položí litá vrstva pryskyřicové podlahy, která se upraví do požadované tloušťky, odvzdušní se a nakonec se pro lepší protiskluzové vlastnosti vysype křemičitý písek.

Celý proces pokládky pryskyřičné podlahy se zakončí svrchní epoxidovou UV stabilní pryskyřicí. Už po položení lidé epoxidové pryskyřice můžete podlahu brzy zatížit nábytkem.  K rychlému vytvrzení dochází už při pokojové teplotě. K nastěhování tedy bývají prostory pokryté pryskyřičnou podlahou zhruba po třech dnech od aplikace.

Chcete vyniknout? Zkuste epoxidovou podlahu s tapetou!

Nudí vás obyčejný design? Odvažte se a pořiďte si pryskyřicovou podlahu s tapetou nebo zabudovanými LED pásy uvnitř. Váš dům tak ožije podlahou připomínající podmořský svět nebo podlahou, na které v noci svítí ozdobné ornamenty.

Jednou z možností jsou i takzvané pryskyřičné kamenné koberce. Pryskyřici vylijete na kamenný podklad a vytvoříte tak netradiční, ale velice působiví efekt. Jestli si právě říkáte, že jde o exteriérovou záležitost, opak je pravdou. Tento typ podlahy si oblíbili i lidé do kanceláří.

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.

Kamil Bílý
Velká 29
753 01 Hranice

Zaměření
Průmyslové podlahy
Oprava
Rekonstrukce