Betonové podlahy: Záležitost průmyslových hal nebo součást moderního bytu?

//

Betonové podlahy se stávají současnou volbou číslo jedna pro byty i domy. Výhody betonové podlahy neboli strojově hlazeného cementového potěru je rychlost jeho realizace, vysoká odolnost, dlouhá životnost a především příznivá cena.

Pokud se rozhodnete při plánování své novostavby pro betonovou podlahu, věřte, že to výrazným způsobem urychlí celou výstavbu domu. Pokud narazíte na zručnou firmu, dá se provést až 150m2 podlahy za den. Betonovou podlahu můžete položit při výstavbě nových domů nebo bytů, ale i při rekonstrukcích.

Proč betonovou podlahu?

Betonová podlaha je na pohled hladká, využít ji můžete i jako podkladový povrch pod pokládku jiného podlahového povrchu (například nivelační stěrky, dřevěné podlahy a jiné), samotné betonové podlahy se používají do dílen, garáží a všude tam, kde je zapotřebí vysoká odolnost a vynikající mechanické vlastnosti.

Kromě bytových prostor se realizují betonové podlahy v průmyslových budovách. Na rozdíl od litých potěrů je lze položit na rovinu i do spádu, vykazují rezistenci nejen vůči oděrům, škrábancům, ale i vůči chemikáliím. Betonové podlahy nejčastěji uvidíte ve skladech, dílnách, logistických centrech nebo výrobních halách. Beton totiž vydrží i velkou zátěž, denní intenzivní využívání a zatížení v podobě několika set kilogramových strojů.

Beton navíc nemá problém s chladem ani horkem, nepraská, netvoří se v ní pukliny, je bezspárová. Její údržba je nenáročná. A pokud se obáváte znečištění nové betonové podlahy, spolu s její pokládkou můžete aplikovat na podlahu impregnaci, která zamezí tvorbě nevzhledných skvrn.

Betonová podlaha = nuda? Zkuste barvy!

Pod pojmem betonová podlaha si nejspíš okamžitě vybavíte nic neříkající šedý odstín, kterému byste přízvisko designový rozhodně nepřiřkli. Dnes se však nabízejí široké možnosti úprav, například probarvení betonu, což výrazným způsobem změní vzhled celé místnosti nebo budovy, kam je betonová podlaha položená.

Tento typ podlahy však zákazníci volí především pro její praktické vlastnosti. Betonová podlaha je extrémně odolná vůči vodě a vlhkosti, aplikovat ji tedy můžete do sklepa nebo do prádelny, a nemusíte se bát tvorbě plísní nebo jiného poškození.

Tento typ podlahy však zákazníci volí především pro její praktické vlastnosti. Betonová podlaha je extrémně odolná vůči vodě a vlhkosti, aplikovat ji tedy můžete do sklepa nebo do prádelny, a nemusíte se bát tvorbě plísní nebo jiného poškození.

Beton a podlahové topení?

A jestli se ptáte, jak je to s betonovou podlahou coby podlahou určenou k vytápění, i tady má beton co nabídnout. S jeho nahříváním je to sice o něco horší, přece jen než získá beton požadovanou teplotu, chvíli to trvá, nicméně velkou výhodou je dobrá akumulace povrchu. Teplo se navíc v betonu drží dlouho, není tedy zapotřebí tak častého výdeje energie.

Existuje mnoho lidí, kteří na betonovou podlahu nedají dopustit, jiní zákazníci zase dají přednost odlišným materiálům. Vše je otázkou volby, tak snad ta vaše bude ta správná!

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.

Kamil Bílý
Velká 29
753 01 Hranice

Zaměření
Průmyslové podlahy
Oprava
Rekonstrukce